Godzina wychowawcza

8.12.2020 r. - wtorek

Temat: Nasze święto - święto szkoły.

Na tej lekcji porozmawiamy o patronanach naszych klas o naszych noblistach.

(11) Polscy nobliści - YouTube

2. 11.2020 r. - wtorek

Temat: Witaj Święty Mikołaju - tradycje i zwyczaje mikołajkowe.

Na tej lekcji przypomnimy sobie legendę o św. Mikołaju, porozmawiamy o tradycjach związanych z tym świętem.

24.11.2020 r. - wtorek

Temat: Andrzejkowe wróżby.

Na tej lekcji poznacie krótką historię powstania Andrzejek, przysłowia związane z andrzejkami oraz ciekawe wróżby andrzejkowe.

17.11.2020 r. - wtorek

Temat: Prowadzę higieniczny tryb życia. Dbam o higienę osobistą.

Na tej lekcji zapoznamy się z zasadami higienicznego trybu życia i skutkami wynikającymi z nieprzestrzegania tych zasad. Wykonaj  plakat zawierający propozycje rozwiązania problemu zagrożeñ związanych z nieprzestrzeganiem zasad higieny pracy, zabawy, wypoczynku, snu i odżywiania.

10.11.2020 r. - wtorek

Temat: 102 -Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na tej lekcji będziemy rozmawiać o najważniejszym polskim święcie narodowym. Poznasz wydarzenia historyczne dotyczące dziejów odzyskania przez Polskę niepodległości.

3.11.2020 r. - wtorek

Temat: Wszystkich Świętych - wspominamy tych, którzy odeszli.

Na tej lekcji powiemy sobie o tym dlaczego odwiedzamy groby w Dniu Wszystkich Świętych, a także o zwyczajach w Polsce i innych krajach.

27.10.2020 r.- wtorek

Temat: Bezpieczeństwo w sieci.

Na tej lekcji powiemy sobie na temat zagrożeń online, zapoznasz się  z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu.

1. Zasady bezpiecznego korzystania z internetu.