26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przegląd Kolędy - Birczańskie Kolędowani.

14 stycznia 2018 r. uczniowie : Marzena Dorociak, Martyna Siewarga, Dawid Muc i Mateusz Hermański wzięli udział w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowali wraz ze strażakami z KSRG OSP Sufczyna w Sufczynie i Hucie Brzuskiej. Łącznie zebrali: 1078,61 zł. W ramach WOŚP odbyło się także przegląd kolęd pod nazwą "Birczańskie Kolędowanie", w którym wystąpili : Antonina Majcher, Martyna Górlalewicz i Jagoda Tomczak z klasy I z kolędą pt. "Świeć gwiazdeczko". Jakub Cwenar  z klasy V zaśpiewał kolędę "Nie było miejsca dla ciebie". Dzieci otrzymały podziękowania i słodkie upominki oraz gromkie brawa od publiczności.