Święto Szkoły - ,,O tej, co nie zginęła"

14 grudnia w naszej szkole odbyło się Święto Szkoły. W związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę Święto Szkoły obchodzone było pod hasłem ,,O tej, co nie zginęła". Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas  V-VI pod kierunkiem nauczycielek Stanisławy Płaziak i Barbary Serafin.  Przedstawiono w nim historię Polski od Insurekcji Kościuszkowskiej do 1918 r. Obchody uświetnił taniec narodowy Polonez w wykonaniu uczniów klasy VII. W trakcie uroczystości odśpiewano Rotę, Hymn  Narodowy , wysłuchano Koncertu Chopinowskiego oraz  Poloneza Ogińskiego. Nauczycielka Barbara Serafin przygotowała wraz z uczniami prezentację multimedialną o patronach szkoły  Noblistach Polskich. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny pt. „Historia Polski w dziecięcych obrazkach” zorganizowany przez Panie Beatę Kowalską i Elżbietę Rutkowską. Wyłonieni zostali zwycięzcy, wręczono nagrody książkowe ufundowane przez organizatorki. Święto Szkoły zakończono słodkimi upominkami dla dzieci,  które przygotowała Rada Rodziców.